Go toDirect naar content
Zilverreiger vliegt langs dorre rietstengels

Meer over toegang en parkeren

Go toNieuwsoverzicht
  • Datum15-10-2025

Onlangs hebben veranderingen voor AWD-toegang en parkeren een vlucht genomen. Toen de nieuwe website en het parkeersysteem in de lucht waren, was het voor iedereen even wennen. We zetten antwoorden op meest gestelde vragen op een rij.

Wat is er veranderd? 

De AWD-website is vernieuwd én het nieuwe parkeersysteem is in gebruik genomen. Het zijn nu van elkaar gescheiden systemen:

• Toegangskaarten voor de AWD gaan via de shop van de AWD-website.

• Toegang tot de parkeerterreinen - met kentekenherkenning - via Parkeerservice (de servicedienst van leverancier IP Parking). 

 

Wat betekent dit voor u?

• Iedereen met een MijnAWD-account, moet eenmalig hiervoor een nieuw wachtwoord aanmaken. Het oude wachtwoord werkt niet meer.

• Heeft u een MijnAWD-account, dan ziet u alleen de toegangskaarten voor de AWD. De gegevens over uw parkeerabonnement zijn hier niet meer te zien, want deze zijn overgezet naar Parkeerservice.

• Parkeerkaarten en papieren toegangskaarten gebruiken we niet meer!

• Geldige parkeerabonnementen uit het oude systeem zijn extra verlengd en lopen door in het nieuwe parkeersysteem. 

• Een nieuw parkeerabonnement afsluiten gaat via Park-Spot, NIET meer via de AWD-website. 

 

Werkt alles al zoals bedoeld?

• Nee, nog niet alles werkt precies zoals bedoeld. We vragen om uw begrip en geduld. 

• Het bezorgen van bestelde plastic toegangsjaarkaarten is een paar weken vertraagd. Dit heeft te maken met het gewijzigde bestelproces. De pdf-bijlage bij de online bestelling, of de kassabon bij een bestelling in het bezoekerscentrum, zijn geldige toegangsbewijzen.

• Parkeerservice is telefonisch in deze startfase vaak bezet. Bestaande abonneehouders kunnen een gewijzigd kenteken nu ook doorgeven via dit e-mailadres van Parkeerservice: [email protected]. (Nieuwe parkeerabonnees doen dat via Park-Spot.)

• Een dagkaartje voor AWD-toegang kopen gaat via de QR-code bij de ingang. Dat kan zonder een account aan te maken. We maken dat nog duidelijker op de bestelpagina van de shop.

• In MijnAWD is het wijzigen van uw e-mailadres nu nog niet mogelijk. Ook daar wordt aan gewerkt.

Tip: een voordelige jaarkaart voor AWD-toegang aanschaffen, hoeft u maar één keer per jaar te regelen. Dit kan online of met extra hulp in het bezoekerscentrum. 

Tip: kijk op deze pagina voor alle informatie over parkeren.  

Lees ook deze nieuwsartikelen