
Insectenonderzoek op stoom
Op het veldje bij Panneland is voor het SPRING-project van Naturalis een insectenval geplaatst in de vorm van een tentje. Naturalis, het Nederlands Centrum voor Biodiversiteit, doet hier onderzoek naar bestuivers van planten.
Dit gebeurt met klassieke vangmethodes. Vrijwilligers 'oogsten' de vangst in het tentje en een aantal insecten wordt meegenomen voor het onderzoek. Dit tentje blijft tot eind van de zomer staan.
Piramides in exclosures
Er staan meer bijzondere meetinstrumenten in het duin waarmee onderzoek wordt gedaan naar de biodiversiteit. Misschien zijn de zwarte piramides in de exclosures u al opgevallen. Dit zijn ook insectenvallen. Veel insecten zitten een deel van hun leven in de bodem en kruipen er op een gegeven moment uit. Wat binnen de vierkante meter van de piramide uitkruipt, komt uiteindelijk bovenin in het potje terecht. Die gevangen insecten gaan ook weer mee voor onderzoek.
Innovatief met camera
Binnen een ander project van Naturalis (ARISE) wordt gewerkt aan een innovatieve methode met zogenaamde Diopsis camera's. Deze maken foto’s waarmee de insecten zonder ze te vangen geklassificeerd kunnen worden. Na de testfase start dit onderzoek ook in de AWD. Binnenkort leest u er meer over.